Egy figyelemre méltó új tanulmányban a tudósok olyan bizonyítékokat tártak fel, amelyek arra utalnak, hogy a híres Tyrannosaurus rex Észak-Amerikában fejlődhetett ki, szemben azzal a korábbi hiedelemmel, miszerint Ázsiából vándoroltak volna ősei. A Royal Society Open Science folyóiratban megjelent kutatás azt a nézetet támasztja alá, hogy bár a T. rex ősei Ázsiából származnak, a Bering-szoros által kialakított földhídon keresztül jutottak Észak-Amerikába a Késő Kréta időszak során.
A legtöbb T. rex fosszíliát Észak-Amerika egykori szigetkontinensén, Laramidiában fedezték fel, amely a mai Montana, Dél-Dakota és Alberta területére terjedt ki. A tanulmány kimutatja, hogy a vándorlás és az ijesztő méretek kialakulása a krétai hőmérsékleti maximumhoz hasonló éghajlatváltozások hatására történt, amelyek lehetővé tették a tyrannosauridák számára, hogy jelentősen nagyobbra nőjenek, miután más nagy dinoszauruszfajok kihaltak a globális lehűlés miatt.
A felfedezéseket "kiváló tudományos munkaként" méltatták, mivel nemcsak a T. rex eredetére, hanem a tyrannosauridák vonalán belüli evolúciós mintázatokra és az ázsiai útjuk során előtérbe kerülő megaraptorokkal való kapcsolataikra is rávilágítanak.