A NASA James Webb űrteleszkópja lenyűgöző új részleteket tárt fel a Jupiter auroráiról, amelyek intenzitásukat a Földéhez viszonyítják. Ezek a felfedezések azt illusztrálják, hogy a Jupiter aurorái több százszor fényesebbek, mint a Földön látható északi és déli fények. A gázóriás aurorái nagy energiájú részecskék által táplálkoznak, amelyek a mágneses pólusok közelében lépnek be a légkörébe, és ütköznek a gázmolekulákkal, hasonlóan, mint a bolygónkon. Azonban a Jupiter mágneses mezője további szerepet játszik auroráinak létrehozásában, mivel részecskéket fog el a napszélből és vulkanikus holdjából, Ióból. Webb fejlett érzékenysége lehetővé tette a gyorsan változó aurorális jelenségek megfigyelését, kiemelve a trihidrogén kation (H3+) kibocsátásának változó természetét.
A 2023. december 25-én Webb Near-Infrared Camera (NIRCam) használatával rögzített új adatok váratlan aktivitást tártak fel a Jupiter légkörében, kérdéseket vetve fel mágneses mezőjével és részecske-tapadásokkal kapcsolatban. Érdekes módon néhány aurorális jelenségnek nem volt megfelelője a Hubble ultraibolya megfigyeléseiben, ami azt sugallja, hogy nagyon alacsony energiájú részecskék nagy mennyisége ütközhetett a légkörbe, amit korábban valószínűtlen forgatókönyvnek tartottak. Ez az eltérés zavarba ejtette a tudósokat, további vizsgálatokat ösztönözve, hogy jobban megértsék ezeket a fényes kibocsátásokat.
A teleszkóp megfigyelései, valamint a NASA Hubble űrteleszkópjának adatai továbbra is kihívást jelentenek a Jupiter légköri és űrkörnyezetéről meglévő elképzeléseknek. Az eredményeket a Nature Communications folyóiratban publikálták, további Webb megfigyelések vannak tervben, hogy felfedezzék a Jupiter rejtélyes aurorái mögötti okokat. Webb, mint kiemelkedő űrtudományi obszervatórium, továbbra is kutat rejtélyeket naprendszerünkben és azon túl, nemzetközi együttműködés keretében a NASA, ESA és CSA részvételével.